Василь Симоненко «Я»

Я

Не знаю, ким — дияволом чи Богом —

Дано мені покликання сумне:

Любити все прекрасне і земне

І говорити правду всім бульдогам.

 

А часто хочеться закрити очі кляті,

Забути все і в затишку глухім

Кубельце звити, завести свій дім,

Щасливим бути, як дурак на святі.

 

Та тільки серце, серце ненавмисне

Пекучим болем душу мені стисне

І відчаєм її наповнить вщерть.

 

І шепче хтось (можливо, совість власна):

— Не йди туди, дорога то нещасна,

То не життя, то смерть.

Василь Симоненко «Я»: 54 комментария

 1. Привіт Ростиславе! Приємно бачити у блоксі шанувальника української літератури. Бо не дуже багато зараз таких, на превеликий жаль. Публікуй далі наших поетів та прозаіків.

 2. Симоненоко чудовий..

  його вірші в багато разів красивіші,змістовніші і шикарніші ,ніж Шевченкові..незнаю за що Тараса Г.Ш. так люблять.

 3. Семоненко замечательный, чудесный писатель. Не смотря на окраинезированную направленность многих стихов, многие его произведения просто шикарны. Шевченко хороших художник, но как поэт не заслуживает больше двух часов на уроках. Ну его пускай западэнцы учат, они поляко-евреи, им можно.

 4. Cудячи з усього, коментар писала моголо-фіно-русская)))

 5. Мені здається, шо треба спочатку почитати ПРО Тараса, ПРО те, що він зробив для нашого народу, а потім вже визначати літературну ціннісність його творів. Може вірші і не кращі за чиїсь інші, але таких як Шевченко ой як не вистачало Україні і народові. Він пробудив нашу національну свідомість, тому і заслуговує детального вивчення.

 6. Як на мене, Тарас Григорович чудовий письменник, як і Василь Симоненко!
  Щоб читати українські твори та вірші перш за все потрібно знати українську мову, а не як на східній Україні («кацапи і зеки, як і Янукович»!))

  Гість: Лада, 9-199-134-95.pool.ukrtel.net поляко-євреї кажеш?? Хм…… На західній та центральній Україні знають рідну мову, а на східній — НІ!!! Просто тупі люди!!!!!!!

 7. ебу бред пиздец как такую хрень вобще можно выучить =/

 8. Знаете, обидно читать подобные слова, так как я считаю, что на самом деле нет никакой разницы, откуда конкретно мы родом, гараздо важнее, что у нас в сердце. Поэтому все вышеизложенные обвинения считаю не только ложными, но и безсмысленными. Мы все граждане одной страны и должны с уважением относиться друг к другу. А Симоненко действительно очень хороший писатель.

 9. НА САМОМ ДЕЛЕ ЭТО ВАША ОЦЕНКА САМИХ СЕБЯ. Вы так на себя смотрите, так себя оцениваете и лепите это другим.

 10. Чудовий вірш. Являє собою глибоку криницю життєвого змісту. Я у захваті!

 11. ебать хуйня пизда

  у меня друг рэпачину лучше пишит

 12. як на мене,то вірш не вартий таких високих похвал…

 13. Я хуєю… про шо той вірш? В мене друг смішилки тупі і то ліпше пише.

 14. це вірш не Василя Симоненка а Петра Симоненка народного депутата України

 15. це вірш не Василя Симоненка а Петра Симоненка народного депутата України

 16. ПРОСТО ПОВНЕ ГАВНО, ХУЙНЯ І БРЄД! ЯК ТАКЕ МОЖНА ВЧИТИ! ЦЕ Ж ДУРІСТЬ! ЧИТАЙТЕ КРАЩЕ БУЛГАКОВА, ХЕМІНГУЕЯ І ЕКЗЮПЕРІ!

 17. какой кошмар!!! мне стыдно что у нас живут такие бездари!!!
  И вообще я люблю свою Украину. И если мне предложат уехать в Америку, то я выберу остаться тут. А на счёт бендер и хохлов хочу сказать, что не зная людей нельзя их судить!Стих замечательный. Если вы не понимаете о чем идет речь предлагаю прочитать критику.

 18. Жахнутись можна! Як ви можете?! Тарас Григорович — Душа народу! А Симоненко — геній Нації! Як не поважаєте своє,то хоч не плюндруйте!!! 28 років горів для вас і помер для вас,аби в ваших душах омертвілих хоч пролісок самосвідомості проріс! І Галичани — не євреї-поляки.Ми цвіт нації,яка боролась і бориться за своє рідне,пам’ятає героїв і знає історію. А більшість коментарів від здеморалізованих,духовно бідних і нещасних манкуртів,так і будете,як писав Шевченко:»раби,подножки,грязь Москви» до кінця життя!

 19. На Западе родной язык???Та вы сосали вечно у поляк а не родной язык!!!

 20. До вашого відома,Захід був під польщею із 1921 по 1939,поки червона армія не здійснила окупацію краю під так званим «визвольним походом».До того ЗУНР хоча б боролась і ОУН,УНДО,УПА,УВО, створювали галичани і боролись.А от Наддніпрянська Україна як впала під натиском імперської Росії так і до сьогодні,а пройшло вже трист років,національної свідомості не мають.Вибрати владу то вибрали, тепер і скинути не можуть,бо не об’єднуються.То вже для прикладу.А на рахунок мови — чи не Ви(коментар нижче) живете в Україні а говорите російською,ви в кого «сосали» за перепрошою?

 21. «ання «закрий дупло суч_ка якшо ти з України то могла хоть написати назву держави рідною мовою а щодо «хохлів» ти йоб_ана бл_ядина шось будеш пиздіти що ти любиш «свою державу» НІХ_УЯ!!!!! їбаш в москаляндію ,а іншим урод_ам шо шось вийобуються я скажу яка би не була поезія її потрібно поважати а не пи_здіти що ви там щось зможете написати краще давайте пробуйте добийтесь тої слави що він мав в свої роки а ви маючи по 25-30 років шось виписуєте робіть шось покажіть що ви такі смішки пишите що їх можуть вчити у книжках держави. дякую за увагу кому щось не подобається ІДІТЬ НАХ_УЙ БЛ_ЯДЬ (з нормальними людьми нормальна держава)

 22. І тільки тих поважають мільйони,
  Хто поважає мільйони «Я».

 23. Гостю178.212.102.67 Ви не праві. Я зі Центральної України. Не до самих кісточок націоналіст, але прикро читати вашу полеміку. Захід- не Україна. Захід- це ми, соборні та незалежні.

  «Можливо, я не погоджуюся з вашою думкою, але я ладен померти, лишень за те, щоб ви її могли висловити»
  (Вольтер).

  Не використовуйте отих дивних словечок: потім Симоненко важко читається.

 24. Люди что вы пишете , вы хоть бы задумались об етом , к чему ети все маты !!! К чему ети все разговоры кто истенный украинец , я хоть и пишу на руском , но знаю украинский и вольно разговаривую на нем . А те кто себя щитают великим писатилем лудше чеш Шевченко или Симоненко то вы глубоко ошыбаетесь , сейчас в наше в ремя пишется только одна фигня , раньше люди от душы писали, а не ради того чтоб похвастатся либо денег срубить. Так что люди делайте выводы кто есть на самом деле и кто из себя строит .

 25. А стих действительно интересный , он глубоко показует истенное лицо Симоненко .Учится очень легко и самому интересно изучать как самого поета так и его произведения.

 26. Народ,як можна отак гнати один на одного?в кожного є своя думка,комусь ця поезія подобається,а комусь ні.але ці всі хто пише» це хуйня»краще щось напишете?

 27. Привіт всім вірш класний !!!!!
  і я погоджуюсь з *mastermind*,

  і хочу додати що україна буде процвітати тільки тоді коли війде в євро.

  А поки нам треба іти дальще і гнати росію нахуй

 28. западенцы уебаны,вы пидоры фашистские,и истрорию уебки не знаете.и бэндэра ваш немецкая подстилка,полицай и предатель.Вы вобще не украинцы,а поляки.Уебки,бесите

 29. ну й лохи, як можна ображати такий вірш. явно що для вас він ху*ня, ви напевно уроди навіть не розумієте про що він.

 30. я з західної україни але я не націоналіст я не можу поважати те до чого докотилася наша держава і мені цікавий коментар який недавно написали, що треба приєднатися до єврозони, навіщо?? у нас є величезний потенціал розвиватись самим як в економічному так і в духовному сенсі! але всім вбили в голову що крутіше буде під кимось. можливо я помиляюсь але це наш менталітет. і доки ми не поставимо нормальну владу якої нажаль немає і змінемо свої погляди на життя ми й дальше будемо у всіх сосати і віддавати свої ресурси на ліво і на право за безцінь!

 31. Гість: 9379992, 85-250-135-95.pool.ukrtel.net

  Шо ти бля спізданув????Ти раптово бичачі яйця на ніч не смокчеш????Чи в тебе клава уєбанська,така як ти?

 32. Я ще не читав цей вірш,але я впевнений на 100% що цей вірш — залупа коня,бо цей пердун був дідом народного дипутата Симоненка, який в дитинстві викрадав шкарпетки на базарі,а потім продавав їх жидам за горілку

 33. Прошу не ображати східну Україну,там також знають рідну мову!!!!

 34. Прежде,чем осуждать чье либо творчество,подумайте,а,что сделали вы?Маты гнуть,ума много не надо!Наше общество деградирует,зло и зависть правят людьми!А кто ты на этом свете и для чего ты на земле?

  Согласна,что многие писатели пишут бред и на бендерском языке,который нам не понятен и он не являеться украинским,а бедные первокласники ломают язык и забивают голову бредом….в этом виновато министерство образования,в котором сидят,простите,ДЕБИЛЫ.

 35. Читаючи ваші коментарі я зрозумів що ІСТИНИХ УКРАЇНЦІВ мало заповніть одне в УКРАЇНСКІЙ МОВІ МАТЕРНИХ СЛІВ НЕВЖИВАЮТЬ ЇХ ТАМ И НЕМАЄ це відросто баництва який був вигнаний із Київської Русі і пішов до Московії «Росії» їх вживав в УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ ЇХ НЕМА І ДЛЯ НИХ МІСЦЯ НЕМАЄ !!! І ще хочу додати Бедера герой там де він був а там де їого нога і неступала там він ворог!!! Чому це так?? Тощо це вам насаджували комуністи яких ви боїтесь боїтесь голодомору і просто каторги на далекому сході Чому комуністів які вбили мільйони людей я нехочу сказати що тільки Українці страждали!! Вважають героями це просто страх пригніченого народу!! в західній частині України їх небоялися вони боролися і з фашизмом і комунізмом бо жодному випадку Україна непобачила б волі !!!

 36. Лайливі слова вживають зазвичай ті, у кого немає дару сказати щось розумне.До речі,про мертвих погано не говорять або не говорять зовсім — це так у людей прийнято.А стосовно Стуса та Шевченка можу сказати тільки таке:їх імена відомі не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу.Чи там ,на вашу думку,теж неправильно оцінюють їх? Мені жаль вас, шановний.Ви духовно бідна людина, і вам навіть ніколи не вдалось би стати зними не те що поруч, а й далеко-далеко позаду.Вибачте, якщо образила вас,але на правду не ображаються.

 37. Это не поэзия — это ХУЙНЯ ЧИСТОЙ ВОДЫ!!! И симоненко ваш долбоеб без роду и лемени.

 38. Не буду тут маты кричать, так как это немного не культурно, но хочу сказать что сам я родился и живу в Украине, можу говорити як на російській так і на українській мові, но от украинских авторов не в восторге. Хоть убейте, не нравится мне их произведения, лишь некоторые, предпочитаю зарубежных классиков. Просто не могу понять, почему все так ругаются изза этого?

 39. прекрасный стих.а кто не розбираеться в этом тому пожалуй посоветую побольше читать и научится мыслить а вообще у кождого свое право голоса!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Обсуждение закрыто.